Hakkımızda

Bimaktuel.org, Türkiye'de popüler market zincirlerinden biri olan Bim Market'in Aktüel Ürünler kataloglarını inceleyen, değerlendiren, kullanıcıları ile paylaşan, kullanıcı olan tüketicilere indirimler ve kampanyalar hakkında ücretsiz bilgi vermeyi amaçlayan amatör bir bilgi servisi girişimidir. Web sayfası kapsamında değerlendirme ve incelemeleri yapılan katalog sayfalarının, firma logolarının ve katalog içeriklerinin tüm hakları ilgili kendilerine aittir ve Bimaktuel.org ile bir bağı bulunmamaktadır.

Web sayfamızın içerisinde yer alan içeriklerin hiç biri bağlayıcı nitelikte değildir. Değerlendirmesi, incelemesi ve paylaşımı yapılan kataloğun veya broşürün sahibi konumunda olan marketler herhangi bir değişiklik yapması durumunda ilgililerin yaptığı değişiklikler geçerlidir.

Web sayfamız içerisinde yer alan yazılara veya paylaşımlara yapılan yorumlardan tamamen yorumu yapan kişiler yani yorumların sahipleri sorumludurlar. Web sayfamız zaman zaman sponsor alabilir ve sponsor bağlantılar içerebilir. Sitemiz veri politikasında yer alan amaçlar ile sınırlı olmak üzere ve yasal mevzuata uygun şekilde çerez (cookies) konumlandırması yapabilmektedir.

Web sayfamız içerisinde paylaşılan katalogların tamamı sadece bilgilendirme ve tartışma amaçlı paylaşılmaktadır, web sayfamız içerisinde paylaşılan ürün fiyatları ile mağazalardaki aktif satış fiyatları arasında farklılıklar olması durumunda ilgili ürünün satıcısı olan mağazalardaki fiyatlar geçerlidir.

Web sayfamız içerisinde yer alan ve paylaşılan katalog, broşür, fiyat listesi ve benzeri tüm dökümanlar ile logoların tüm hakları ilgili firmaların kendisine aittir. Web sayfamızın Bim Marketler zinciri ile herhangi bir bağlantısı bulunmamaktadır. Web sayfamız hukuk kurallarına, kanunlara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı kendine ana amaç olarak edinmiştir. Mevut yasalara göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü ve zorunluluğu bulunmamaktadır. Bu sebep ile web sayfamız kendisine “uyar ve kaldır” prensibini benimsemiş ve bu prensibi aktif olarak uygulamaktadır.

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde web sayfamız aracılığı ile paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri bimaktuel@bimaktuel.org e-posta adresinden bize ulaşabilirler.